השוווה וחסוך אלפי שקלים בביטוח הרכב
ביטוח רכב - השוואת מחירים

למד כיצד לרכוש פוליסת ביטוח לרכב

רכישת ביטוח רכבביטוח לרכב זהו אחד הנושאים בהם אסור לזלזל, במיוחד היום כשמספר התאונות ברחבי הארץ עולה בצורה מדאיגה. יתרה מזאת, ביטוח לרכב יכול להיות גם "תיק" יקר וכבד לתקציב המשפחתי, אם לא מקפידים על כללי זהירות בסיסיים בביטוחים ולא עושים שיעורי בית כראוי. הביטוחים, כידוע, מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים: ביטוח מקיף, ביטוח חובה וביטוח צד ג', כאשר כל חברת ביטוח מציעה לצרכנים את כל שלושת הסוגים. בנוסף לביטוחים אלה קיימים גם סוגים שונים של הרחבות המציעות גם שירותים כמו גרירה, רכב חלופי וכו' וישנם גם מסלולים מגוונים המתאימים לסוגי אוכלוסייה שונים כמו נהגים צעירים, נהגים אקולוגים, נהגים זהירים ועוד. בהתאם לחוק הפיקוח, חברות הביטוח מחויבות לתת לצרכן את תנאי המינימום ומעבר לכך היא ראשיות לפעול כרצונן .

קודם כל בדקו את החברה

 אמינותה של חברת ביטוח אמורה לשחק תפקיד מרכזי בכל הקשור לבחירה של ביטוח זה או אחר. בשביל זה חשוב לעשות תחקיר מעמיק על כמה חברות ביטוח (כאלה שנכנסו לרשימת המומלצים שלכם): קראו בפורומים מה אומרים עליהן האנשים, בדקו כמה תלונות יש עליהן במועצה לצרכנות והתייעצו עם חברים. בנוסף, בררו מיהם האנשים שעומדים מאחוריהן, תראו לאן החברה שואפת בעתיד והאם ההשקעות שהיא מבצעת בשוק ההון החופשי הן מספיק בטוחות ואחראיות. .

שימו לב לכל הכיסויים וההרחבות

שימו לב לכל האותיות הקטנות, במיוחד בקטע של כיסוים והרחבות. האם הפוליסה כוללת שירותי גרירה, גנבת חפצים מהרכב, באיזה סכום ובאיזה תנאי. לעיתים כדאי לוותר על שירותים כאלה ואחרים ובכך להוזיל את הפוליסה באופן משמעותי .

גובה ותנאי השתתפות עצמית

גובה ותנאי השתתפות עצמית בביטוח מקיף משתנים מחברה לחברה, כמו גם מפוליסה לפוליסה. הוא תלוי במספר גורמים כמו גיל, מצב הנהג והיסטוריית תאונות ויכול באופן משמעותי לייקר או להוזיל את הביטוח. יש לשים לב מהי גובהה של ההשתתפות העצמית, אילו נזקים היא מכסה ובאילו מקרים היא ממש לא תשלם לכם. ישנה גם אפשרות (בעיקר לנהגים ותיקים) לייקר את דמי ההשתתפות עצמית על חשבון הוזלת הפרמיה כולה.

דרישת מיגונים לרכב

מרבית פוליסת הביטוח המקיף כוללת סעיפים של מיגונים הנדרשים להתקנה ברכב. ישנן גם חברות שלא מאשרות את הביטוח בטרם יתקנו ברכב כל המיגונים שהיא דורשת. בין המיגונים הנפוצים: אזעקה, מערכת איתוראן, נעילת הגה ועוד. ברכבים חדשים המיגונים מסוגים אלה כבר מותקנים ברכבים אך גם הם מותנים באישורן של חברת הביטוח.

הצעה עבור ביטוח רכב

השווה הצעות לביטוח מקיף לרכב

קבל מספר הצעות ביטוח חובה

ביטוחרכב.co.il - © כל הזכויות שמורות | צור קשר